Untitled-1
Umur’un Çocukları Kibritçi Kız Müzikali’ndeydi
Blog Category 7 sene ago Yorum Yapılmamış

Umur Basım bünyesindeki 50 çalışanımız çocuklarıyla birlikte, 11 yıldır Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 500 bin çocuÄŸu sanatla buluÅŸturan Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nda Kibritçi Kız Müzikali’ni izledi.

Umur Basım olarak, çalışanlarımızın profesyonel ve kişisel gelişimine gösterdiğimiz özeni çalışanlarımızın çocuklarına da göstermek öncelikli hassasiyetlerimiz arasında. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın her türlü zihinsel, bedensel, ruhsal donanım ve gelişimi bizim için önem taşıyor. Bu amaçla, Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun genç ve dinamik ekibi ve ünlü konuk oyuncuları ile sahneye koyduğu Kibritçi Kız Müzikali’nin çocukları çeşitli sanatlarının büyülü dünyasına davet eden çağrısına kayıtsız kalamadık.

Hans Christian Andersen’in aynı adlı masalından sahneye uyarlanan müzikal, 19. yüzyılda sokaklarda akordeon çalıp şarkı söyleyerek kibrit satan bir kızın hikâyesini anlatıyor. Alışılmışın dışında mutlu son ile biten “Kibritçi Kız Müzikali”ni izleyen çocuklar, dans, müzik, mim ve resim sanatlarını eğlenerek öğreniyorlar.

Sürpriz isimler Sermet Erkin ve Muzaffer Özdemir

Müzikalde konuk oyuncu olarak rol alan ünlü illüzyonist Sermet Erkin oyun sırasında yaptığı sürpriz gösterilerle izleyenleri şaşırtırken, müzisyen ve şair Muzaffer Özdemir de Bremen Çalgıcısı rolünde oynuyor. Dekor, kostüm ve makyajın dönemin özelliklerini yansıttığı oyunda, farklı müzik aletleri hakkında bilgi verilirken, çocuklar bir müzik aleti çalmaya teşvik ediliyor.

Çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk projesi olarak 2003 yılında hayata geçen Zorlu Çocuk Tiyatrosu, eğlenceli ve öğretici oyunlarıyla çocuklarımızı ağırlamaktan memnuniyet duyuyor. Umur Basım olarak oyunlarla ilgili duyurular yapmaya ve yeni organizasyonlarla çocuklarımızı daha fazla tiyatro oyunuyla buluşturmaya devam edeceğiz.

Müzikali izleyen tüm çalışanlarımızın pozitif geribildirimleri ve oyun esnasında ve sonrasında çocuklarıyla birlikte çektirdikleri mutlu fotoğrafları görmek bizim için bu çabanın en büyük ödülü…

 

1

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

2