umur-foto
Umur Kağıt, Basım Sektörü Temsilcilerini Ağırladı
Blog Category 7 sene ago Yorum Yapılmamış

Umur Basım bünyesinde yer alan Umur Kağıt, Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen müşterilerini Umur Merkez Bina’da konuk etti. Üretim tesisinin kapılarını ziyaretçilerine açan Umur Kağıt, konukları ile pazardaki fırsatlara yönelik iş birliği geliştirme konusunda fikir alışverişi yaptı.

ali-umurUmur Kağıt, bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği etkinlikle Türkiye’nin dört bir yanından gelen 100’ü aşkın basım sektörü temsilcisi ile bir araya geldi. Buluşmanın açılış konuşmasını yapan Umur Basım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Umur, Anadolu’dan gelen meslektaşları görmekten, sektörün duayenlerini ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını söyledi. Basım sektörünün zor bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Umur, “Bu dönem, iş birliğini daha fazla ortaya koymamız gereken bir dönem. Şirket olarak faaliyetlerimizi sadece İstanbul’la sınırlandırmıyoruz ve Türkiye’nin dört bir köşesine hizmet götürüyoruz. Bugün burada bir arada olmamız ve fikir alışverişinde bulunmamız önümüzdeki dönemde ortaya koyacağımız iş birlikleri açısından çok önemli.” dedi.

 

ibrahim-cunguUmur Kağıt’ın Genel Müdürü İbrahim Cüngü ise, Umur Basım’ı matbaa sektörü temsilcilerine tanıtmak, iş hayatındaki yeni olanaklar karşısında karşılıklı olarak iş birliği geliştirmenin ve fırsatları değerlendirmenin yollarını bulmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Cüngü, konuşmasının ardından yaptığı sunumla Umur Basım’ın faaliyetleri ve ürünleri hakkında bilgi verdi.

 

ayse-umurCüngü’nün konuÅŸmasının ardından Umur Basım Yönetim Kurulu Ãœyesi ve Basım Sanayi EÄŸitim Vakfı (BASEV) Yönetim Kurulu Ãœyesi AyÅŸe Umur, ‘Sektörün Okulu’ olarak anılan Umur’un gerçekleÅŸtirdiÄŸi eÄŸitim çalışmalarını Umur Akademi üzerinden yürüttüklerini söyledi.

Umur Akademi çatısı altında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk, eğitim projeleri ve sanayi-okul işbirliğine yönelik çalışmalar hakkında detaylı bilgi veren Ayşe Umur, ihtiyaç duyulması halinde Umur Akademi ve BASEV (Basım Sanayii Eğitim Vakfı) üzerinden birtakım ortak çalışmalar gerçekleştirebileceklerinin mesajını verdi.

 

sermet-tolanAyşe Umur’dan sonra söz alan BASEV Yönetim Kurulu Başkanı M. Servet Tolan, 1993 yılında sektörün eğitimli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan BASEV’in faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Konuşmasına, böyle bir etkinlik düzenlediği için Umur Ailesi’ne teşekkür ederek başlayan Tolan, “Elbette ki öncelikli hedefimiz sektörün eğitim vakfı olmak; sektörde ihtiyaç duyulan eğitimli elemanların yetişmesini sağlamak, okullarla iş birlikleri yapmak ve öğrencilere yeni burs kapıları açmak. Fakat bunlardan çok daha önemli bir şey daha var; sektörün kamuoyundaki algısını arttırmak. Çünkü biz aktif ve güçlü bir sivil toplum kuruluşu olmayan, buna karşılık yılda 5 milyon ton kağıdın işlediği çok büyük bir sektörü temsil ediyoruz. Sektörümüzün kamuoyundaki algısını arttırmak için birtakım sosyal etkinlik düzenliyoruz ve farklı iş birliklerine imza atıyoruz.” dedi.

 

DSC_0103Daha sonra, Eğitimci-Yazar Aşkım Kapışmak, ‘İş Yaşamında İletişim’ konulu bir sunum gerçekleştirerek iş yaşamında doğru iletişim kurmanın ipuçlarını konuklarla paylaştı.

 

 

 

 

IMG_1720Sunumların ardından gerçekleÅŸtirilen üretim gezisinde konuklara; Umur’un baskı kapasitesi, depolama imkanları ve teknik kapasitesi ile ilgili bilgiler verildi. Tesis gezisinin ardından Anadolu’nun sektör temsilcileri Beylerbeyi’nden kalkan teknede akÅŸam yemeÄŸi eÅŸliÄŸinde boÄŸazda dinlenme ve sohbet etme imkanı buldu.

 

KATILIMCILAR VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİ ETKİNLİKLE İLGİLİ NELER SÖYLEDİ?

Umur Kağıt’ın konuğu olarak Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen matbaa sektörü temsilcilerine etkinlik ve Umur hakkındaki düşüncelerini sorduk.

“YENİ İŞ ORTAKLIKLARI İÇİN BAŞLANGIÇ YAPTINIZ”

M. Sermet Tolan – BASEV Yönetim Kurulu Başkanı

sermet-tolanBu organizasyon ile bence sektörde olağanüstü bir işe imza atıyorsunuz. Anadolu’daki meslektaşlarımızın vizyonlarını büyütmek gerçekten çok önemli ve ciddi bir iş. Sonuçta imkanlar ve teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin onlar bu büyümeye yetişemeyebiliyor.

Bugün, kağıt ticareti yaptığınız oldukça geniş bir profilin iş ortağınız olması için güzel bir başlangıç yaptınız. Bence bu çok doğru bir seçim. Çünkü büyük organizasyonların sadece profesyonel satış ekibini istihdam ederek yaygın bir ağ örmesi pek mümkün değil. Bu kadroya ek olarak, farklı iş birlikleri yapmak gerekiyor.

 

“TÜRKİYE’NİN HİÇBİR YERİNDE BİR MATBAANIN ÜRETİM TESİSİNİ GEZEMEZSİNİZ.”

Hüseyin Yalgın – Erol Ofset

huseyin-yalginUmur’u ilk olarak 90’lı yıllarda ziyaret ettim. O günden bu yana yılda en az bir kere ziyaret etmeye gayret ediyorum. Umur’daki gelişmeler bizi memnun ediyor çünkü bu gelişmeleri kendi bölgemize entegre etmeye çalışıyoruz. Bu organizasyona ilk defa katıldım ve çok keyifli bir gün geçiriyoruz. İbrahim Bey sunumunda “Burayı kendi yeriniz olarak görün” dedi. Biz de böyle görüyoruz gerçekten. Aksi takdirde Türkiye’nin hiçbir yerinde bir matbaanın üretim tesisini gezemezsiniz. İzin de vermezler zaten. Bize bu imkanı sağlayan Umur’a çok teşekkür ediyorum.

 

“UMUR, TÜRKİYE’NİN DEV ŞİRKETLERİNDEN BİRİ”

Namık Çeçen – Çeçen Ofset

namik-cecenUmur ile 1987 yılından bu yana çalışıyoruz. Büyük tirajlı işlerimizde Umur Basım ile iş birliği yapıyoruz. Önceki yıllarda Umur’un üretim tesisini gezme fırsatı yakaladım, tahmin ettiğimden çok daha büyük bir tesis ve çok daha kaliteli bir hizmet anlayışıyla karşılaştım. Umur’un Türkiye’nin dev şirketlerinden biri olduğunu gördüm. Ayrıca, Umur’a bu organizasyon için de teşekkür etmek istiyorum. Basım sektörünü bir araya getirerek kaynaşmamıza vesile oldu.

 

“BU ETKİNLİĞİ ÇOK FAYDALI VE BAŞARILI BULUYORUM”

Mehmet Ali Uzun – Yeni Koza Matbaası

mehmet-ali-uzunUmur’la uzun yıllardır süregelen bir iş birliğimiz var. Ürün gamımızda olmayan ürünlerle ilgili Umur ile sık sık görüşüyoruz. Bu etkinliğe 2 sene önce de katılmıştım. Bu etkinliği çok faydalı ve başarılı buluyorum. Umur’un büyük bir firma olduğunu biliyordum ancak tahmin ettiğimden çok daha büyük bir şirket ile karşılaştım.

 

“TAHMİN ETTİĞİMDEN ÇOK DAHA BÜYÜK BİR ŞİRKET İLE KARŞILAŞTIM”

Mithat Serkan Aydın – Dizayn Basım

mithat-serkan-aydinUmur ile sürekli form ürünlerinde iş birliği içerisindeyiz. Yıllardır sektörde olduğumuz için Umur’u ve ürünlerini tanıyoruz ancak tahmin ettiğimden çok daha büyük bir şirket ile karşılaştım. Üretim tesisini gezdikten sonra Umur’un varlığından dolayı gurur duyulması gereken bir şirket olduğunu gördüm. Yıllardır kağıt ve ham madde tedarikinde Umur’la çalışıyoruz. Bu çalışmaların artarak devam edeceğini düşünüyorum.