Untitled-1
Türk Gıda Kodeksi Baharat Tebliği
Blog Category 7 sene ago Yorum Yapılmamış

10 Nisan 2014 tarihi itibariyle gıda işletmelerinin baharat çeşitlerini “ambalajlı” olarak servis etmelerinin zorunlu olduğunu biliyor musunuz?

10.04.2013 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Türk Gıda Kodeksi Baharat TebliÄŸi”ne göre; piyasaya arz edilen baharatların uygun malzemeden yapılmış kaplarda ve ortam koÅŸullarından gelebilecek bulaÅŸmalara engel olacak ÅŸekilde, kapalı olarak, güneÅŸ ışığına maruz kalmayacak ÅŸekilde sergilenmesi zorunludur. TebliÄŸin yayım tarihinden önce faaliyet gösteren iÅŸletmelerin 1 yıl içerisinde tebliÄŸ hükümlerine uyması gereklidir.

Umur Basım olarak, Türk Gıda Kodeksi Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeler YönetmeliÄŸi’ne uygun ambalaj üretimimiz ve dolum hizmetimizle size özel tek kullanımlık paketleme çözümleri sunuyoruz. “BRC Food Kategori A” belgesine sahip ilk firma olarak, gıda paketlemesi kategorisinde hijyenik koÅŸullarda üretim ve dolum yapıyoruz.

Detaylı bilgi ve sipariÅŸleriniz için 0850 201 8687 (UMUR) Müşteri Ä°letiÅŸim Hattı’nı arayabilir veya musteri@umur.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Türk Gıda Kodeksi Gıda ile Temas Eden Madde ve Malzemeler Yönetmeliği için tıklayınız.
Baharat TebliÄŸi’ni incelemek için tıklayınız.