girisimci-ruhlara-oneriler
İş Kuruyorsanız Bu Önerilere Mutlaka Kulak Verin!
Blog Category 8 sene ago Yorum Yapılmamış

Yıllarca çalıştınız ve artık kendi işinizi kurmak istiyorsunuz. Ya da harika bir fikriniz var ve girişimci ruhunuzla bu harika fikri hayata geçirmek için sabırsızlanıyorsunuz. İlk adımlarınızı atarken kendinize sağlam bir yol haritası çizdiniz; ihtiyaçlarınızı belirlediniz, olası problemlerin listesini çıkardınız ve her şey yolunda giderse kendinizi nasıl ödüllendireceğinize bile karar verdiniz.

Peki, yeni işinize başlarken ne tür kağıt ürünlerine ihtiyacınız olduğunu belirlendiniz mi? Ya da işinizi duyurmak ve büyütmek için neler yapacağınızı? İşte size birkaç ipucu…

Kartvizit: İş hayatınızdaki kimliğiniz olan kartvizitinizi hemen bastırmanız yararınıza olabilir. Kartvizitiniz olmadan iş görüşmeleri yapmanız karşı tarafta güvensizlik duygusuna neden olabilir. Bu nedenle yapılacaklar listenizin üst sıralarına kartviziti yazabilirsiniz.

Fatura: Ticaret yapabilmeniz için gerekli olan evrakların başında gelen fatura, irsaliye vs. gibi evrakları da listenizin üst sıralarına yazabilirsiniz. İhtiyacınız olan baskılı/baskısız tüm kurumsal dokümanları tek bir noktadan temin etmeniz size zaman ve maliyet avantajı sağlayabilir. Ayrıca, yasal onaya tabi belgelerinizin basımında kaliteli olduğu kadar güvenilir bir iş ortağı bulmanız gerekir.

iskurmak1Zarf: Evraklarınızın gönderimi sırasında ihtiyaç duyacağınız en önemli kağıt ürünü zarftır. Zarfı satın alacaksanız güvenilir bir markadan kaliteli bir ürün alabilirsiniz. Ancak bizim dikkat çekmek istediğimiz konu zarf basımı. Her şeyin reklam ve tanıtıma dönüştürüldüğü günümüzde zarflarınız sizin için düşük maliyetli bir reklam aracı olabilir. Zarfınızı bastırırken firmanıza özel tasarımlar yaptırabilirsiniz.

Antetli Kağıt: Üzerinde şirketinizin logosunun ve iletişim bilgilerinin bulunduğu antetli kağıt kurumsal duruşunuzun en önemli göstergesi. Yazışmalarınıza resmiyet katan antetli kağıdı da yapılacaklar listenizin üst sıralarına yazmanız faydalı olabilir.

Katalog, Broşür, Flyer: Önce işinizi tanıtmak, sonrasında da işinizi büyütmek için reklam ve tanıtım faaliyetlerinizden vazgeçmemelisiniz. Müşteri ziyaretlerini hizmetlerinizi ve ürünlerinizi anlatan bir katalog ya da broşür ile yapmanız görüşmenizin daha etkili olmasına katkıda bulunur. Tanıtım ürünlerinizde gerçek renkleri yakalayan baskı kalitesine sahip, ayrıca sizlere tasarım desteği de sağlayabilecek bir firma ile iş birliği yapmanızı öneririz.

iskurmak3Promosyon Ürünleri: Müşterilerinize küçük hediyeler vermeniz hiç kuşkusuz şirketinizi onların gözünde özel kılacaktır. Üstelik bunlar için servet ödemenize de gerek yok. Üzerinde logonuzun bulunduğu, firmanıza özel tasarımlarla hazırlanan yapışkan not kağıtları, takvim, bloknot vs. gibi müşterilerinizin ofis içerisinde kullanabileceği ürünlerle markanızın akılda kalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken özgün tasarımlar geliştirerek size özel ürünler basabilecek bir iş ortağı bulmak.